Sivu 1/1

VTCF-tarrasta

Lähetetty: 24 Tammi 2013, 23:38
Kirjoittaja Api
Voiko tätä VTCF tarraa käyttää myös vaikka henkilöauton tuulilasissa? Eihän se ole mikään autokohtainen. Ajattelin laittaa sen johonkin muovikalvoon, jonka voisi sitten aina laittaa kulloinkin käytössä olevaan autoon kuten invapysäköintikortinkin.
Eikä sitten tule noita ihmetteleviä katseita kun heilauttaa kättä jollekin vanille vaikkapa ajaessa Nissanilla.

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 24 Tammi 2013, 23:56
Kirjoittaja Wille
Onhan noita nähty, eikä siitä ole mielestäni mitään pykälää mikä rajoittaisi sen käyttöä. Autoa myydessä on suositeltavaa repia tarrat pois

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 24 Tammi 2013, 23:59
Kirjoittaja Vellu
Kun oman tarran sain kätösiini, niin ihmettelin tarrapinnan puolta. Koska tarra pitää laittaa etulasiin, niin automaattisesti ajattelin sen tulevan sisäpuolelle :oops:

Mutta, olisikos siinä mitään ideaa, jos noita tarroja saisikin yhden sijasta kaksi kappaletta, jotta niitä voisi laittaa sekä etuikkunaan että takaikkunaan/puskuriin/lavaan tms?

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 00:08
Kirjoittaja Api
Ajattelin liimata tarran läpinäkyvään muoviin, joka ei sitten tulisi kiinteästi kiinni minnekään, vaan se sujautettaisiin tuulilasissa olevan muoviklemmarin alle tuulilasin sisäpuolelle. Aivan samoin kun nyt vaimon pysäköintilupakin.

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 00:15
Kirjoittaja cfh
Mä oon nähnyt yhden tarran jopa postilaatikossa, että ei se nyt ole niin justiinsa...

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 10:04
Kirjoittaja Wille
Vellu kirjoitti:Kun oman tarran sain kätösiini, niin ihmettelin tarrapinnan puolta. Koska tarra pitää laittaa etulasiin, niin automaattisesti ajattelin sen tulevan sisäpuolelle :oops:

Mutta, olisikos siinä mitään ideaa, jos noita tarroja saisikin yhden sijasta kaksi kappaletta, jotta niitä voisi laittaa sekä etuikkunaan että takaikkunaan/puskuriin/lavaan tms?

tarroja saa ostaa miiteissä vaikka koko auton kuorruttamiseen :lol:

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 13:07
Kirjoittaja Jomppu
Moi, on ollut juuri ajatusta, että hankkisimme valikooimaan myös vtcf tarroja jotka voi liimata sisäpuolelta tuulilasiin ;)

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 19:40
Kirjoittaja keikka
Onhan mullakin tuos Ranskalaisessa panssarivaunus (citroen ) tuulilasissa tarra :lol:

Re: VTCF-tarrasta

Lähetetty: 25 Tammi 2013, 23:11
Kirjoittaja Taija
Meilläkin vanien lisäksi käyttiksissä kerhon tarrat, ei tosin tuulilasissa :) Komppaan Willeä tuossa, että poistetaan kun autosta luovutaan.