Sivu 1/1

Fullsize 2016

Lähetetty: 07 Joulu 2015, 20:21
Kirjoittaja kanadan vani
Löytyykö kiinnostusta lähteä ens kesänä Eestiin? Eiköhän järjestetä taas sellaanen "ryhmämatka" tonne lätäkön toiselle puolelle 8) :wink: .

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 08 Joulu 2015, 21:28
Kirjoittaja Antti
moi! kyl sitä vois lähtee kun vanikin on valmis!

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 23 Joulu 2015, 19:40
Kirjoittaja Romi65
Moro vois vaikka kiinostaakin...kun vaan tietäis ajan kohdan niin vois varata vapaata.... 8)

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 12 Tammi 2016, 16:14
Kirjoittaja saimaanharju
Mukana ku peräpukama, jos ajankohta ja lompakko kohtaa toisensa.

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 17 Tammi 2016, 21:28
Kirjoittaja kanadan vani
Eestin puolelta tullut viestiä. Paikka 175km Tallinnasta. Saas nähdä moniko "tohtii" lähteä noin "kauas" :lol: Oon luvannut Gertille ja Laurille olla mukana järjestelyissä jos vaan Suomesta löytyy uskallikkoja noin kauas Eestin maaseudulle. Tossa leikkaus Gertin viestistä. It is the map from Tallinn -> Äksi. Äksi is from Tallinn 175 KM. Eli noin niinku Suomeksi että paikka on Äksi ja matkaa 175km Tallinnasta. Paikka on paikallisen moottoripyöräkerhon paikka. Fullsize pitää siellä kokouksiaan ja juhliaan/tapaamisia ja tiedon mukaan siellä on aina ollut paljon kerholaisia paikalla.
But, when we were hurry, me and Lauri found a place where we can do the meeting - Äksi Motoclub (near to Tartu. From Talllinn -> Äksi 177km). You will not find it in Google. Google has their old place. It’s nice place, where is Motocross club home. Fullsize Tartu memebers go there very often. They have stage, bar, camping and more. I will try get the details in a week.

It’s home of Motoclub 39. They are good friends of ours.

Fullsize Picnic 2016 dates are 05.08.2015 - 07.08.2016.

Tolla motoclub 39 kotisivut http://mc39.weebly.com/

Muhun voi ottaa yhteyttä joko
puhelimella 0500267817
mikko.miettinen@netikka.fi

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 09 Helmi 2016, 16:50
Kirjoittaja Tapsa
mukana mikäli hallituksen päätös myönteinen. :D

Re: Fullsize 2016

Lähetetty: 20 Maalis 2016, 14:10
Kirjoittaja kanadan vani
Ysi viikolla käytiin palaveeraamassa Tallinnassa Fullsizen porukoiden kanssa ja heillä (meillä=jäsen) on kova halu saada Suomesta porukkaa paikalle. Se että Eestin miitti on Hupimäen kanssa samaan aikaan johtuu siitä Vantingetin määräyksestä että vantingettiin kuuluva kerho EI SAA pitää miittiä päällekkäin toisen maan päämiitin kanssa :roll: .
Gertillä (Pj kun Lauri pitää välivuotta) on lopullinen mainos vielä tekovaiheessa mutta uskon ja toivon että Suomesta saadaan edes muutama autokunta käymään. Jos nyt oikeesti alettais hoitamaan tätäkin hommaa eteenpäin niin pistäkääs vaikka YV:llä tai E-maililla tietoa mulle niin koitetaan varailla laivapaikkoja jne. Laurin kans tossa reilu kuukausi sitten palaveerattiin meillä ja silloin nousi yks ajatus esiin että voitaas ajella porukas ja käydä tutustumassa yhteen kohteeseen matkalla niin ei olis sitä tukka putkella ajoa Eestin läpi. Toki kaikilla on vapaa oikeus ajella kuten haluaa mutta tälläinen "lähestymisajo" ja kaupassa käynti pikkukylässä esittelis muutakin kuin Tallinnaa ja sen rahastuskulttuuria. Tiet ovat hyviä ja unohdetaan se ainainen kiire. Miittiin kuuluu myös mukava yhdessä ajaminen ja maisemien kattelu. Toi Äksi on meillekkin ihan uutta aluetta joten kiinnostuksella odotan matkaa.

Tossa mun E-maili mikko.miettinen@netikka.fi
ja puhelinnumero
0500267817