Sivu 1/1

Vanivaltiopäivät Karstad 2.12.06

Lähetetty: 04 Joulu 2006, 18:03
Kirjoittaja Tero
Kiitos seurasta kaikille jotka olivat mukana erittäin hyvällä reissulla.
Narikka työ on ihan hyvä duuni.Suosittelen. MUISTAKAA kaikki juoda
maitoa, se auttaa luustoon. Vai kuinka Makseli? :oops:

Tv.Tero

Maito

Lähetetty: 13 Joulu 2006, 13:16
Kirjoittaja Makseli
Moro vaan narikkavahti... :lol: Kiitos kaikille ketkä oli mukana vanivaltiopäivillä. Reissu meni ihan mukavasti vaikka eihän pojat paljon norjasta ymmärtäny kokouksessa,mutta pääasia et reissu oli hauska. mitä luustoon tulee maito pitää virkeänä... :D T:Makseli

Dirty.Risto

Lähetetty: 13 Joulu 2006, 21:17
Kirjoittaja dirty.risto
Joo kiitti vaan seurasta, olisi varmaan ollut kotimatka kivempi kun olisi maito ollut hähän hapanta.
Vai mitä pojat sanoo tähän? :twisted:

Ruotsin reissu kuvia?

Lähetetty: 13 Joulu 2006, 23:38
Kirjoittaja Tero
Jollain muistaakseni oli Ruotsissa kamera mukana. Niitä voisi vaikka laittaa kerhon sivuille kaiken kansan nähtäväksi.Vai Susci tuleeko kuvat myöhemmin julkaistavaksi?
Jos maito olisi ollut hapanta tulomatkalla, niin olisi joutunut juomaan vain KAHVIA!
T:Tero

kuvat

Lähetetty: 14 Joulu 2006, 14:21
Kirjoittaja Makseli
Moro::Suski laittaa kuvia nettiin kun saa lehden painosta.. :x Onhan siellä hyvä kuva takastulomatkalta narikka ja sen vahti...... :P

Lähetetty: 14 Joulu 2006, 22:42
Kirjoittaja hansu65
Tere !

Ja yksi joka ei ollut mukana haluaa kuitata Narikkavahdille, että ne narikassa kuivatetut sukat olisi voinut pestä tähän aamuun mennessä ja koirankin saa ruokkia, että sen ei olisi tarvinnut aamulla syödä sukkaasi :)

On varmaan ollut inhottava päivä yhdellä sukalla töissä ? Onhan Van Pekoni kunnossa ?

Ja kaikki "Selvänä" ???

Terkuin !!!

Lähetetty: 15 Joulu 2006, 01:01
Kirjoittaja Tero
Hyvin on pärjännyt tänään yhdelläkin sukalla. Van Pekonilla on kaikki Ok!
Ei ole ollut mitään normaalista poikkeavaa ja toivottavasti ei tulekkaan.
Virtaa on yhtä paljon kuin Kotkassa! :lol:
T:Tero

Lähetetty: 15 Joulu 2006, 09:07
Kirjoittaja hansu65
Moi !

Tämä hyvä, että Pekoni on kunnossa, mutta ei toivottavasti nuku talviunta niin kuin Kotka :)

Itselläni virta hieman heikossa kun eilen puukottivat muo Kirralla. No voihan sitä palkkaa nauttia näin sängyn pohjalla maatessa ja Van videoita katsellen hakien ideoita Nuorenmiehen unelmaan. Vai pitäisiköhän tehdä lehteen pikkujuttu kunniajäsenten vierailusta Martinkylässä, syksyisenä Maraskuun lauantaina ?

Ja siitä selvyydestä; Lääkäri kehotti puukotuksen jälkeen juomaan kylmiä juomia...

Veli Vannari !