Sivu 1/1

Chevy vanin sulakkeista

Lähetetty: 20 Kesä 2007, 22:52
Kirjoittaja iikka
Onkos jarruvalot, hätävilkut ja cruise saman sulakkeen takana?
Kun mulla ollu ongelmia että polttaa jarruvalojen/hätärien sulakkeen vähän väliä ja cruise on ollu hetken aikaa pois pelistä ja muistelisin että cruisen toiminta loppu suunnilleen samoihin aikoihin.. nyt kun on sulake taas vaihdettu ja jarruvalot pelaa, niin yhtäkkiä cruisekin pelaa taas.. tosin koitin sitä vasta pari päivää sitten kun ajelin töistä kotiin... Sulakkeen vaihdoin n. 2 vko sit..

Ja auto on tuo alhaalla mainittu vm.-83 vani

Lähetetty: 21 Kesä 2007, 16:16
Kirjoittaja ßlizzard
ei..hätävilkut on oma 20A sulake ja jarruvalot ja kruise taitaa olla saman 20A sulakkeen takana ....ehkä 8)

Lähetetty: 21 Kesä 2007, 19:06
Kirjoittaja iikka
No kerpeles.. mulla on ainakin htätvilkut ja jarruvalot samassa... meinaan koitin piruuttani että kuin asia on ja kyllä ne samassa oli.. koittamallahan tuo cruisekin selviäis.. :?

Lähetetty: 21 Kesä 2007, 20:48
Kirjoittaja blackfoot
Mulla on saman ajan GMC.n alkuperäinen eng.kielinen käyttö-ohjekirja missä lukoopi näin:Sulake boxissa on lyhenteet jotain. IGN GAUGES=audio alarm,instrument cluster gages,brake switch,cruise control.Tämä sijaitsee alhaaltapäin vasemmalta lähtien toinen rivi ja neljäs ylös 20 A sulake.STOP HAZ =Stop hazard flasher,audio alarm.Tämä sijaitsee neljär rivi alhaalta ja viides ylhäälle,15 A.Tässä ei viitata suoraan jarruvaloihin,eli on kai brake lights suppealla englannilla.Backup lights mainitaan ja tail lamps.Auttaako?

Lähetetty: 21 Kesä 2007, 21:50
Kirjoittaja Eagle_no1
Tuossa olis manuaalin sulake sijoittelu kuva jos siitä apua on. Tuo punainen ympyrä on toista tarkoitusta varten piirretty aikoinaan.
Kuva

Lähetetty: 21 Kesä 2007, 21:59
Kirjoittaja ßlizzard
tommose kuvan mukaan mäkin sitä pähkäilin että hazardit on omalla ja nuo muut onpi gaugessa :?

Lähetetty: 25 Kesä 2007, 22:23
Kirjoittaja T-roy
Mites toi kusijussin moottori ku ei kauheesti ruiki.
En o vielä kerenny mittailee et missä vika mut varmaan
kannattas lähtee "mällistä"liikkeelle.

Lähetetty: 27 Kesä 2007, 16:55
Kirjoittaja iikka
Mulla oli samaa vikaa, mutta korjaantu sillä, että avasin sen moottorin/pumpun ja pyöräytin sormella, niin rupes toimiin.. :wink:

Lähetetty: 27 Kesä 2007, 19:11
Kirjoittaja T-roy
Sain korjattua samalla tavalla ku ikkunannostimen moottorin.
Pari iskua asfalttiin ja virtaa persuuksiin suoraan akusta
ninjohan taas pelittää.
Mitä suurempi vika,sitä suurempi leka.

Lähetetty: 11 Heinä 2007, 16:36
Kirjoittaja iikka
Juu'u.. Tuli nyt varmistettua, että mulla on vanissa jarruvalot, hätärit ja cruise saman sulakkeen takana.. Totesin sen kun Västeråsista tultiin kun ei enään motarilla cruise toiminutkaan ja koitin piruuttaan hätärit, niin eipä toiminu nekään... Vaihdoin sulakkeen ja kaikki pelas taas.. Aika erikoista että nuo kaikki on saman sulakkeen takana.. :shock: