Sivu 1/1

ASTRO ja tukku kysymyksiä

Lähetetty: 04 Heinä 2008, 16:34
Kirjoittaja Kokis
Moro viisaat veljet,
1. Mikä on niiden astron rintapellistä kuskin puolelta kulkevien vaaleansinisten letkujen funktio? ...mulla nimittäin toinen niistä on poikki.
2. Alkuperäisen radion persuksissa oli liittimet ämyreille, virtapiuhoille ja kolmas - johon tuli 1 kpl keltainen ja 3!!! maata (2 mustaa ja 1 kpl harmaa).
No minä menin ja sipaisin langat poikki ja täräytin uuden raadion hollille. Päävirran vedin suoraan akulta ja herätyksen sain siitä keltaisesta, kun ihan mittarilla kokeilin että sitä virtalukko katkoo. Maat panin kaikki samaan, kun eihä näissä uusissa soittimissa ole miljoonaa eri maapiuhaa.
Nooh... vituikshan se meni. Takavalot lakkas toimimasta, dimmer lakkas toimimasta ja sitä rataa. Nyt on sit vedetty suora maa pataruuman pisteeltä...siitä akun kupeesta ja takavaloille vedetty kokonaan uudet virrat.
Himmennin p***ele se ei vaan ota toimiakseen ja esim. sisävalot ei toimi muuta kun himmennin täysillä asennossa, eli näköjään se johonkin vaikuttaa.

APUVA!! sanon minä ja oletan että täältä jos mistä löytyy viisaus.

Tängjyy ja hävö veri nais summer :)

Re: ASTRO ja tukku kysymyksiä

Lähetetty: 04 Heinä 2008, 16:56
Kirjoittaja BUMBA
Toi mankka systeemi kannattaa palauttaa tilaan missä oli,sillä alkuperäisessä mankassa on kaikki himmentimet(mittarivalot ym)eli kaikki niin kuin ennen ja sitten mankalle omat piuhat kokonaan:)ja se toimii mittarivalojen katkasijan kautta,ja taitaa jarruvalotkin olla siellä jotenkin kompuksessa :roll: ja toi letku funkitio tossa rinta pellissä menee arvauksesta eli taitaa olla ilmastoinnin letkuja....tämä täysin arvaus :?: mutta toi mankka juttu on tuttu vaneista ja yhestä astrosta..... :mrgreen: