Sivu 1/1

outoja viestejä?

Lähetetty: 03 Maalis 2009, 11:27
Kirjoittaja granville1
OLi outoja viestejä näillä sivuilla,aamusella .Nyt on"valvoja" onneksi poistanut ne,eihän tässä tiiä mitä basillia tänne tuodaa. 8) .eikö tätä suojausta vois parantaa jotenki?

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 03 Maalis 2009, 12:04
Kirjoittaja Juge
kyllähän näitä ohjelmia ja pohjia pystyy vaihtaan ja muokkaamaan,
mutta kun on niin käsi näitten kans ettei osaa...............

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 03 Maalis 2009, 15:42
Kirjoittaja Kapu
Jos ne poistuu kerran nopeesti, niin eipä niistä kannata murhetta ottaa.

Muistaa vaan kaikki ettei mee vahingossakaan klikkaamaan niitä linkkejä...

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 04 Maalis 2009, 19:59
Kirjoittaja leka
Juu. Samanlaisia outoja viestiä oli jo aiemmin näillä sivuilla. Mitä lie viakramainostajia. :evil:
Onneksi valvojat poisti ne melko nopeasti. :D

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 04 Maalis 2009, 22:31
Kirjoittaja Micke
Ne viestit tulee automaatilta joka pääsee rekisteröimään foorumille, me poistamme viestit sekä sen lähettäjä mahdollisemman nopeesti. Emme kuitenkin voi valvoa joka minuutti täällä että joskus jää varmaan näkyviin vähäks aikaa, ja kuten Kapu kirjoitti älä klikkaa auki niitä linkkejä joka näkyy koska silloin pitää oma virustorjunta olla kunnossa :D itse viesti ei tee mitää harmi. Ne viestit tulee melkein aina ryhmässä ja nyt viime aikona on taas ollut enämpää liikenne ''roskaposti markkinoilla'' että sen takia moni on varmaan huomannut niitä.

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 05 Maalis 2009, 20:39
Kirjoittaja cheyenne
Micke kirjoitti:Ne viestit tulee automaatilta joka pääsee rekisteröimään foorumille, me poistamme viestit sekä sen lähettäjä mahdollisemman nopeesti. Emme kuitenkin voi valvoa joka minuutti täällä että joskus jää varmaan näkyviin vähäks aikaa, ja kuten Kapu kirjoitti älä klikkaa auki niitä linkkejä joka näkyy koska silloin pitää oma virustorjunta olla kunnossa :D itse viesti ei tee mitää harmi. Ne viestit tulee melkein aina ryhmässä ja nyt viime aikona on taas ollut enämpää liikenne ''roskaposti markkinoilla'' että sen takia moni on varmaan huomannut niitä.

Kesä lähestyy, ja ehkä jotkut (iäkkäämmät) toiveikkana silloin ryhtyvät viakraa tilaamaan...
Meille nuoremmille kyllä ehkä saisi ennemmin sitä "jarrua" markkinoida :wink:

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 05 Maalis 2009, 21:15
Kirjoittaja Jani80
juu mulla taitaa olla vanin tankissa sitä viagraa kun se vaan seisoo tuossa pihalla :shock:

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 05 Maalis 2009, 21:56
Kirjoittaja Micke
No jos joku tarvii viagra, kannattaa varmaan käyttää niitä linkkejä hyväksi :D :D mä voin pitää viesti näkyviin jonkun ajan seuraava kerta kun huomaan semmonen mainos :D :D muistakaa vaan päivittää virus ohjelma ensin :D :D

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 07 Maalis 2009, 14:57
Kirjoittaja mjkat
micke tilas kaikki itelleen ja poisti linkin ettei muut saa nauttia kesästä 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 07 Maalis 2009, 16:04
Kirjoittaja Micke
mjkat kirjoitti:micke tilas kaikki itelleen ja poisti linkin ettei muut saa nauttia kesästä 8) :lol: :lol: :lol: :lol:
:oops: :oops: p..........kele huomasit :D :D :D

Re: outoja viestejä?

Lähetetty: 08 Maalis 2009, 04:15
Kirjoittaja keikka
pitihän se arvata :lol: :lol: :lol: