Sivu 1/1

89 vanin hehkurele

Lähetetty: 04 Heinä 2010, 22:35
Kirjoittaja WBS
Toi kovasti rakastettu kilpurin veturi ja jopa käyttöauton roolin varastanut vanha vani alko nyt temppuilee eli puolilämpösenä ei hehkuta, tiedän kyllä missä vika on mutta tuli mieleen että vetäsen suoraan akulta napinkautta herätevirran hehkureleelle, ja käytän sitä sitten tarvittaessa "manuaalisesti".
Koska noi laitteet on aina niin hyvin toiminnu ei ole tarrtennu pahemmin tutustua vanin "sielunelämään" niin kysäsenkin nyt teiltä että missäpäin autoa toi rele on, varmaan se johtoja seuraamallakin löytys mutta ehkä kätevämmin näin, eli auto on 89 starkki 6,2 riisseli.
Mistäs muuten löytys tommoseen kytkentäkaavio?

T:Pete

Re: 89 vanin hehkurele

Lähetetty: 04 Heinä 2010, 23:07
Kirjoittaja BUMBA
kokeilepa tuota ei noi nappi viritykset oo oikeen hyviä.....rikkoo vaan paikkoja :wink:

http://www.teoriakoe.net/mainosjakonen/ ... ele#p37898

Re: 89 vanin hehkurele

Lähetetty: 04 Heinä 2010, 23:09
Kirjoittaja BUMBA
eli tommonen johdon pätkä sinne...kokeile jos apuja :wink:eli c-napaan tuleva johto sinne lisää ei muuta :!: ja hehku rele löytyy kuskin puolelta putsarin ja ventiili kopan vierestä/välistä :wink:

Re: 89 vanin hehkurele

Lähetetty: 06 Heinä 2010, 21:43
Kirjoittaja WBS
Kiitokset helpoista ja selkeistä korjausohjeista, nyt pelittää hienosti :D

Re: 89 vanin hehkurele

Lähetetty: 17 Kesä 2011, 10:54
Kirjoittaja chevy75
Pystyisikö BUMBA vähän tulkkaamaan mitä tuohon kuvaan on kirjoitettu? Ei meinaa saada millään selvää.

Re: 89 vanin hehkurele

Lähetetty: 17 Kesä 2011, 16:03
Kirjoittaja BUMBA
chevy75 kirjoitti:Pystyisikö BUMBA vähän tulkkaamaan mitä tuohon kuvaan on kirjoitettu? Ei meinaa saada millään selvää.
Niillä teksteillä ei ole merkitystä,vain sillä hyppy johdolla(teksti "loikkajohto") siitä C navasta on merkitystä :wink: