Sivu 1/1

Tiltin tiukkaus.

Lähetetty: 15 Syys 2010, 17:22
Kirjoittaja saimaanharju
Joo tuollane tuli suoritettua tänää..on se amerikkalainen insinööri sit ollu viisas mies sitä suunnitellessaan.
Aikaa meni parisen tuntia 2:n pultin takia (ai miksi 2:n). Tuohon aiheeseen palaten purin sen rattiputken niinkuin ohjeissa neuvottiin, mutta sitten.
http://www.superchevy.com/tech/sucp_070 ... to_13.html

Tuossa kuvan vasemmassa laidassa näkyvät holkit/kautta jotkuu "kiinnikkeet" kuinka **tussa ne irtoo...joo eli joku tuollane erikoistyökalu pitäs olla mut ei nyt sattunu olemaan =)
Noh nyt ei kuitekaa ratti enää heilu ku hullun elin mielettömän hanurissa, vaikka en kiristäny ku ne kaksi alempaa.
Joutu kyl tekee kaks erikoistyökalua tuon homman suorittamiseen...
Tää oli kyl hyvä linkki tuohon hommaan.

http://www.superchevy.com/tech/sucp_070 ... index.html

Re: Tiltin tiukkaus.

Lähetetty: 20 Syys 2010, 18:37
Kirjoittaja 8
hyvinhän tuo meni kun mulla räjähti kaikki hilppeet lattialle kun ootin sen metallilevyn pois, olipa mukava arpoa että mikä menee minnekkin kun ei kerinny mitään nähä ennen "onnettomuutta" 8)