Eka vani ja viikon ajokokemuksella voin vaan kysyä itseltäni miksi en ole omistanu vania kymmenen vuotta aikaisemmin
Eli ilmastoinnin kompura lähtee pyörimään ku lauhuttimeen tökkää painekytkimeen liittimen kiinni. Mutta kompura pyörii pätkittäin ja pitää kitinää ja vinkunaa. Onko kompura entinen vai voiko siihen vaihtaa laakereita. Vai onko se joku kela homma rikki kompurassa. Sillon ku painekytkimen liitin on irti kompura ei pidä mitään ylimääräistä ääntä.
Toinen kysymys, sisätilan puhallin puhaltaa vain tuulilasille. Viittaa alipainepumpun kalvon vuotoon. Mutta cruise toimii moitteettomasti.
Elikkä voisko olla letku vuoto? Mihin alipainepumpulta tuleva letku menee? Pisssapojan säiliön takana näky joku letku menevän tulipellistä sisään. Onko se puhaltimelle menävä letku? Vivuston käytin irti niin oli liittimet irti puhaltimen nopeuden säädöltä. Sain nopeuden säädön toimimaan.
Mutta missä on se läppä systeemi joka kääntää puhalluksen suuntaa?