Sivu 1/1

6.2D G20, hehkut palanu vai boksi vika ?

Lähetetty: 26 Joulu 2011, 16:25
Kirjoittaja Mattsoni
Elikkäs lyhyeesti ostin auton alkukesänä ja hehkuja ei juurikaan tarvinu ja nyt oli hetken seisonnassa ja sen jälkeen käyntiin lähteminen ollu nihkeetä aamusin kun llu kylmä ja saanu sahata että se lähtee käyntiin.. Mutta naftaongelma se ei ole kun putkista pukkaa mustaa kun sahaa.. Mutta yhden "oireen" huomasin jo aiksemmin kesällä että tuntu että se hehkutteli vähän turhaan ja joskus saatto hehkuttaa ihan lämpimänäki joten missä ja mikähän boksi voi olla tienpäässä ?? Ja toinen kysymys pääseekö hehkuihin käsiks tavallislla työkaluilla tai saako yhtäkään pois pienellä vaivalla.. Vaihtaisin ainakin muutamat mihin pääsis ja kattois oisko vaikutusta


Toivottavasti saatte selvää sillä oli pirun kiire saada viesti kirjotetuks sillä huomenna pitäs saada vani käyntiin :mrgreen:

Re: 6.2D G20, hehkut palanu vai boksi vika ?

Lähetetty: 27 Joulu 2011, 10:09
Kirjoittaja Stoge
Hehkut on kyllä heleppo vaihtaa, niihin pääsee hyvin käsiksi kun ottaa konekopan pois. etummaiset joutuu vaihtamaan alakautta, tai ainakin sieltä niihin pääsee helpommin käsiksi.
nuo vanithan kyllä hehkuttaa aika hanakkaan vaikka olisi lämpöinen että en oikein jaksa uskoa muuhun mihinkään boksivikaan. Jollei korjaannu hehkujen vaihdolla ni sit kyllä kuitenkin kannattais tarkistaa sitä ppolttoainepuolta esim. siirtopumppua