Ja koskee tietty myös truck henkisiä kulkineita eli ei pelkästään vaneja..
Pistin tälläisen ketjun pystyyn kun ei oo parempaakaan tekemistä eli tunnustaako kukaan vannari olevansa Sirkassa tai Kittilässä nyt tai olleensa ihan äskettäin?
On meinaan muutama eri yksilö tullut vastaan ihan parin päivän sisällä..
Hanxi kirjoitti: ...parempaakaan tekemistä... Eikö Levillä ole lunta?
On täällä lunta ja helvetillinen tuuli..
Tänään bongasin kokonaista kolme vania eturinteen parkkikselta..
Vaikka oon asunut täällä vakituisestikin, niin ikinä ei oo ollut niin tekemisen puute kuin nyt..
Pitääkin kai pestautua kaverin mutsin firmaan apulaiseksi..
No joo, satun tietämään että OD:n puolelta on tietyt ihmiset saapuneet tänään Sirkkaan tietyllä kulkineella, että sitten saattaa bongata ihan jotain muutakin kuin vaneja
Tossa Ivalon ytimessä pyöriny semmonen valkonen siniraidoin varusteltu korotettu Vani näitte paikkakunnan omien kaappien lisäksi..Muutenkin täällä erottaa pitkin vuotta länsikaluston ehken helpommin tos kylil ku vähemmän tota liikennettä ja mökkiläisiä paljon..
Muutammia kerhon tarrojakin näky kesällä eli tunnustaako kukaan olleensa läpikulkemassa?
Ivalon LänsiAutoilijat.Ivalon vastalause kansainväliselle ilmastosopimukselle!
Herra nro:1335
Kesällä tuli muistaakseni pyörähdettyä siellä suunnalla ja tulevina kesinä tullaan taas (pahasti pamahtanut toi "lapinhulluus"), kaapin tunnistaa parhaiten tosta pulunpäästä molemmin puolin etusiipiä