6.2 diiselin ilmaus vinkkiä

Nokivasaroiden oma palsta
ponupannu11
Viestit: 18
Liittynyt: 26 Touko 2007, 22:50
Paikkakunta: Kolari

6.2 diiselin ilmaus vinkkiä

Viesti Kirjoittaja ponupannu11 »

apuva miten ilmata 6.2 diiseli ku löpö loppunut,ei ainakaan onnistu pelkästään suihkun putken kautta,kokeiltu on.
niemikko
Viestit: 156
Liittynyt: 01 Loka 2004, 10:26
Paikkakunta: vilppula

Viesti Kirjoittaja niemikko »

siinä suodattimen (siis jos on se kanttimalli koneen takana) vasemmalla puolen on leetkunpaikka siihen kirkasta letkua toinen pää astiaan/pulloon samalla kun starttaa niin avaa suodattimen päällä olevaa mustaa muovi ruuvia polttoainetta alkaa tulemaan hiljalleen sitten kun tulee pelkkää ainetta ettei ilmakuplia niin ruuvi kiinni hehkutus ja kone tulille starttia ei kannata polttaa eli starttailla vaan pätkissä.
jos ainetta ei rupee tuleen niin vika on siirtopumpussa tai muualla.
jos ainetta tulee mutta ei siltikään lähe niin sitten voi viälä olla syöttöpumpussakin ilmalukko ja siihen sitten availla niitä suutinputkia.
ponupannu11
Viestit: 18
Liittynyt: 26 Touko 2007, 22:50
Paikkakunta: Kolari

Re: 6.2 diiselin ilmaus vinkkiä

Viesti Kirjoittaja ponupannu11 »

ponupannu11 kirjoitti:apuva miten ilmata 6.2 diiseli ku löpö loppunut,ei a
inakaan onnistu pelkästään suihkun putken kautta,kokeiltu on.
no niin nyt vanikka on ilmattu ja hyvin käy,KIITOKSIA ilmaus ohjeista,sit olis vielä kysymystä tuosta vanista ku ostin sen varaosa autoks,mutta ku tänään sitä tutkailin niin on niin hyvä koppanen et laittaiskin siitä ajo auton,mutta olisko kellään arvausta tai tietoo mikä vois olla vikana ku ei liiku eteen päin vain pelkästään pakilla ostinkin sen laatikko vikasena ja loota on TH 700.
niemikko
Viestit: 156
Liittynyt: 01 Loka 2004, 10:26
Paikkakunta: vilppula

Viesti Kirjoittaja niemikko »

pakat menny eikö liikahda millään vaihteella eteenpäin sitteskös se olis ykkösen pakka vai tolla laatikonlaitosta lisää :
http://www.teoriakoe.net/mainosjakonen/ ... php?t=2812
ponupannu11
Viestit: 18
Liittynyt: 26 Touko 2007, 22:50
Paikkakunta: Kolari

TH 700

Viesti Kirjoittaja ponupannu11 »

ei liikahda millään vaihteella eteen päin,ainoastaan pakilla taakse päin ja ykkösen kun panee päälle niin pikkusen nytkähtää,mutta silloinkin yrittää taakse päin. :roll:
Lakendwolf
Viestit: 91
Liittynyt: 17 Elo 2005, 09:35
Paikkakunta: Järvenpää
Viesti:

Korjauta tai korjaa itse..

Viesti Kirjoittaja Lakendwolf »

Eihän se laatikko nyt mikään kummonen ole irroittaa.Muutama tunkki ja hyvät avaimet niin 45 min ja on laatikko sylissä.
Jos ei mitän menetettävää niin kaivelet laatikon itse auki .
Kattele tuolta laatikko osiosta hiukan vinkkejä.
Luulen että joku pakka on kaput tai voihan siellä olla ihan mitä vaan rikki mutta ei se maltaita maksa . Ns kovat osat ovat kalliinpia.
Tässä osa listaa

http://www.shinseiauto.com/japanese/tra ... 700r44.pdf

ps Us part käyttää samaa listaa niin voi tilata suoraan numerolla niin saa ainakin oikean osan. :roll:
Don't Worry Be Happy..
Vastaa Viestiin