G30 vani -93 sisävalot ei skulaa!
G30 vani -93 sisävalot ei skulaa!
Otsikon mukanen onkelma.. Ei toimi oikeen mitenkään, ovia avaamalla ei syty eikä se nappikaan siinä ratin alapuolella tee mitään. Yhdessä välissä toimi kun painoi katosta nappia mutta nyt ei toimi enää nekään. Mistä kannattas vikaa lähtee ettimään? Mikä sulake on kattovaloille?
Re: G30 vani -93 sisävalot ei skulaa!
Ohessa 1998 Astron (M/L -sarja) sisävalojen sähköpiirien kaaviot. Varmaankin soveltuvin osin käytettävissä myös G-sarjalaisissa.
- Liitteet
-
- Sisävalopiiri 2.jpg (115.45 KiB) Katsottu 1024 kertaa
-
- Sisävalopiiri 1.jpg (120.12 KiB) Katsottu 1024 kertaa
Re: G30 vani -93 sisävalot ei skulaa!
Kiitos vaan kuvista, vieläkun jotain ymmärtäisi
täytyy varmaan mittailla nuo ovikatkaisijat ensiksi ja lähtee siittä sitte etenemään..
Re: G30 vani -93 sisävalot ei skulaa!
Tässä ohjeet järjestelmän testaukseen. Ohjeet ovat 1998 Astron (M/L -sarja), mutta soveltuvin osin käyvät myös G-sarjalaisten kanssa. Huomioi, että mikäli autoon on lisätty / poistettu jälkiasenteisia keskuslukitus/hälytinjärjestelmiä ja /tai sisävalaisimia, on niiden johdotukset huomioitava mahdollisina häiriön aiheuttajina.
- Liitteet
-
Sisävalopiirin testaus.docx- (13.46 KiB) Tiedosto ladattu 75 kertaa
Re: G30 vani -93 sisävalot ei skulaa! *korjattu*
Pyörittelin ovikatkaisijoita niin rupesi pelittämään. Ilmeisesti hiukan hapettumaa oli, nyt toimii hienosti 