dodge caravanin laatikko

Alakerran jutuista jutellaan täällä

Mikko79

dodge caravanin laatikko

Viesti Kirjoittaja Mikko79 »

elikkäs menin ja laitoin tuommosen.. laatikossa pikku vikaa. isoin vaihde ei mene lämpimänä päälle(johtuisko öljyistä) aika vasta tuohon on kuitenki vasta tuohon on vaihdettu öljyt mut tiiä sit mitä litkua laitettu. oisko vika siinä vai mistäs voisi alkaa tutkiin. kylmänä pelaa kaikki vaihteet paitsi meinaa kierrokset aina pudota ja sammua kun liikkeelle lähtee.. kyseessä vm 89 3.0 automaatti. ja jos samalla sais linkkiä mistä vois kysellä tuohon kuskin puolelle kulmaan lasia vilkun yläpuolelle ei siitäkään oikein tietoa mikä siinä pitäs palaa. ja tuosta kickdownin säädöstä mistähän se mahtaa löytyä? onko vaijerilla vai tangolla? ei oikei kokemusta itellä näistä sais pikkusen vinkkiä mistä lähteä vikaa etsiin.
Jakke 1114
Viestit: 105
Liittynyt: 25 Huhti 2004, 00:41
Paikkakunta: Vantaa

caravanin laatikko

Viesti Kirjoittaja Jakke 1114 »

Voi hyvinkin olla öljyistä kiinni kato öljytikusta tai ohjekirjasta mikä öljy käy ja osta just sitä ja lue purkista että käy tod näk atf plus4 ja vaihda samalla myös suodatin.
Mikko79

Viesti Kirjoittaja Mikko79 »

jeps elikkä nyt parani tuo laatikko ku vaihdoin öljyt ja suodattimen. mut vieläki isoin vaihde menee turha myöhään päälle. oisko kellää vinkkiä mistä vois alkaa hakeen vikaa? nyt n.100 lasissa ja kierrokset 5000 ennenku vaihtaa... tuntuis että vähän turhan myöhään vaihtaa
Vastaa Viestiin